Peptys - Liečba bolesti a degeneratívnych zmien kĺbov

Predávame aj inovatívnu zdravotnícku pomôcku na liečbu bolesti a degeneratívnych zmien kĺbov

paptys produkty
  • Zníženie zápalu a bolesti
  • Proregeneračný proces
  • Po operáciách kĺbov, meniskov, väzov
  • Extracelulárna maticová výstuha
  • Ochrana chrupky a spojivých tkanív
  • Zvýšuje syntézu kolagénu (II. typu)
  • Zlepšenie kĺbovej mobility
  • Potláča tvorbu kolagénu typu I, ktorý je zodpovedný za tvorbu fibróznej jazvy
  • Stimuluje tvorbu chrupavky

Injekčný roztok založený na báze peptidov s nízkou molekulárnou hmotnosťou (LWP) z hydrolyzovaného kolagénu na posilnenie a štrukturálnu obnovu extracelulárnej matrice spojivových tkanív. Vďaka nízkomolekulárnym peptidom (LWP) dochádza k zníženiu bolesti už do 24-48 hodín.

AKO PEPTYS ÚČINKUJE?

Prostredníctvom špecifického procesu hydrolytickej degradácie sa veľmi dlhý kolagénový reťazec rozreže na kratšie aminokyselinové sekvencie, následne sa prefiltruje, aby sa zozbierali tie aminokyseliny s molekulárnou hmotnosťou približne 3 kDa. Táto zmes peptidov s nízkou molekulárnou hmotnosťou z hydrolyzovaného kolagénu je schopná aktívne stimulovať opravu a posilnenie extracelulárnej matrice a pomôcť pri obnove a zachovaní trofického stavu natívnych tkanív.

Dávkovanie - Peptys

Rozhovor s MUDr. Petrom Erdelským o Peptyse

Kolagén používaný pri výrobe LWP je hovädzieho pôvodu.
Certifikácia hovädzieho materiálu obnáša veľmi náročný proces, no výber tohto druhu je najlepšou voľbou z pohľadu množstva publikovanej literatúry oproti iným druhom materiálov.
Dodávateľ tohto materiálu je navyše nadnárodná spoločnosť, ktorá vlastní všetky požadované certifikáty a záruky pre výrobu tých najkvalitnejších produktov.

LWP nie sú toxické. Aminokyseliny a LWP (ktoré PEPTYS obsahuje) sa dostávajú do našich tkanív cez krvný obeh a to po príjme potravín obsahujúcich kolagén alebo užívaním hydrolyzovaného kolagénu vo forme výživových doplnkov (samozrejme s veľmi vysokou disperziou a veľmi nízkou koncentráciou).

Maximálny počet injekcií PEPTYS nie je stanovený. Liečbu vždy určuje odborný lekár a tá závisí od stanovenej diagnózy a rozsahu poškodenia postihnutej oblasti.

Bezpečnosť „materiálu“ je maximálna, pretože výrobca spĺňa všetky potrebné smernice EÚ a vlastní všetky súvisiace certifikáty:

Proces degradácie materiálu použitý dodávateľom je certifikovaný ako účinný proti TSE.

PEPTYS neobsahuje kolagén, ale nízkomolekulárne peptidy (LWP), ktoré sú získavané z hovädzích koží a šliach. Ide teda najmä o kolagén typu I. Štúdie na kultúrach chodrocytov ukázali, že napriek obohateniu média špecifickým kolagénom typu II. , nedochádza k zvýšeniu syntézy kolagénu typu II alebo proteoglykánov, na rozdiel od pozorovaní, kde boli do média pridané LWP.
Zložka MAP je silný antioxidant a stabilný derivát vitamínu C. Má rovnaký potenciál ako vitamín C avšak vo výrazne nižších koncentráciách. Terapeutická dávka s parenterálnym roztokom sa pohybuje od 70-200mg až do 3 g denne. Koncentrácia zložky MAP v PEPTYSe je hlboko pod týmito limitmi aj pri kontinuálnej liečbe.
Preparát PEPTYS je úplne bezpečný, nakoľko mechanizmus účinku LWP vytvára telu vlastné biologické procesy. Neobsahuje latex a ftaláty. No v niektorých prípadoch sa môžu vyskytnúť nežiaduce účinky ako sú zvýšená bolestivosť, opuch ošetrovanej oblasti alebo stuhnutosť kĺbov. Tieto reakcie sa väčšinou vyskytujú u pacientov, ktorí majú reumatické alebo auto-imunitné ochorenia. Reakcie tohto typu ovplyvňuje viacero faktorov ako sú klinická anamnéza samotného pacienta, stav zápalu ošetrovanej oblasti a taktiež dlhodobo neliečená oblasť. Odpoveď na liečbu Peptysom je tiež spojená s dočasnou situáciou imunitného systému pacienta, napríklad očkovanie proti chrípke alebo Covidu. Ide však o prirodzené procesy vzhľadom na typ procedúry čo tiež súvisí s „účinnosťou produktu“. Reakcie sú prechodné a zvyčajne ustúpia do 3-5 dní. Avšak zriedka ovplyvňujú mimoriadne dobrý výsledok liečby. Výskyt takýchto nežiaducich účinkov po ošetrení Peptysom je omnoho nižší ako nežiaduce účinky iných injekčných kĺbových preparátov a liekov, ktoré sú publikované v literatúre. V každom prípade, aby sa predišlo spomínaným reakciám, je odporúčané hneď po aplikácii Peptys na 20 minút použiť chladiace vrecko. V prípade akútnych a vážnejších reakcií sa pre rýchlu liečbu odporúča daný problém konzultovať s lekárom. Peptys je možné použiť aj v prípade liečby HA, PRP alebo kortizónu.

Cenník Peptys v našom zariadení:

 Injekčný roztok  Cena  Aplikácia
Peptys 21- roztok LWP (1 ml) 65 € 0 €
Peptys 22- roztok LWP (2 ml) 95 € 0 €
Peptys 51- roztok LWP (1 ml) 105 € 0 €
Peptys 52- roztok LWP (2 ml) 200 € 0 €
Peptys 110 Regain- roztok LWP (10 ml) 140 € 0 €

Ďalšie informácie

Naším zákazníkom poskytneme produkty Peptys a zvýhodnenú bezplatnú injekčnú aplikáciu do svalu a šľachy priamo v našom rehabilitačnom centre v Turzovke v ambulancii lekára.

Na injekčnú aplikáciu priamo do kĺbu je potrebné sa objednať do partnerskej ortopedickej ambulancie

ORT - TEAM s r.o., ortopedická ambulancia Žilina , poliklinika ŽILPO, ul. Vysokoškolákov 31 - tel.: 0949 174 509

Produkty je možné zakúpiť aj cez e-shop.