Vodoliečba

Vodoliečebné procedúry sú vyhľadávanou a obľúbenou súčasťou rehabilitačných programov pri najrôznejších ochoreniach pohybového aparátu.
Klasická vodoliečba rieši poruchy prekrvenia, napomáha správnej funkcii nervových reflexov, pôsobí blahodárne na relaxačné procesy vo svaloch, podporuje vylučovanie škodlivých látok z ľudského tela kožou a posilňuje imunitný systém organizmu.

V ambulantných podmienkach sa najviac osvedčujú u pacientov po úrazoch a operáciách pohybového aparátu, pri liečbe reumatizmu, pri ortopedických a neurologických ochoreniach.

Naše zariadenie ponúka dva typy vodoliečebných procedúr:

  • Končatinový kúpeľ
  • Hydrogalvanický kúpeľ

Končatinový kúpeľ

Je to jemná masáž vírivou vodou, a to buď s čiastočnou aplikáciou na horné alebo dolné končatiny (vírivý kúpeľ horných končatín alebo dolných končatín).
Aplikuje sa vo vani s 1/2 alebo 3/4 náplňou vody pri stálej teplote (36° – 37°C). Voda kúpeľa je vírená pomocou elektricky poháňanej vodnej turbíny.
Prispieva k zlepšeniu prekrvenia končatín, aktivuje kožné receptory, uvoľňuje svalovú a kĺbovú stuhnutosť. Predpisuje sa pri stavoch po operáciach alebo úrazoch pohybového aparátu, pri svalových oslabeniach a periférnych obrnách nervov.

Vodoliečba - Impulz

Vodoliečba - Impulz

Hydrogalvanický kúpeľ 

Pri podávaní procedúry dochádza k aplikácii galvanického prúdu vo vodnom prostredí. Táto aplikácia sa prevádza formou 4-komorového vodného kúpeľa. Prietok prúdu tkanivom vyvoláva aktívnu hyperémiu (prekrvenie). Pôsobí na zlepšenie metabolizmu tkanív, zmenšenie opuchov a výpotkov, zmierňuje bolesti.
Pacient si obnaží hornú alebo dolnú končatinu, pričom sa pohodlne usadí a ponorí končatinu do pripravených vaničiek. Vaničky sú naplnené vodou s teplotou 36˚C.

Účinky: zvýšenie miestneho metabolizmu, zrýchlenie tkaninovej difúzie, mobilizácia miestnych opuchov, výronov a exudátov, analgetické pôsobenie, úprava porušenej vegetatívnej rovnováhy, zníženie svalovej spasticity.

Vodoliečba hydrogalvanický kúpeľ - Impulz

Vodoliečba hydrogalvanický kúpeľ - Impulz